Protokół z Sejmiku 2018

Protokół z sejmiku masters
Zduńska Wola 10.02.2018

Otwarcie sejmiku. Na liście obecności 23 osoby z czego 22 uprawnione do głosowania. Przedstawiono aktualny stan Komisji: po rezygnacji Sebastiana Rubina pozostali członkowie wybrali na jego miejsce Grzegorza Turkiewicza. Po rezygnacji Kamila Dziedzica jego miejsce zajął Krzysztof Wolski.
Wystąpienie Sebastiana Rubina i podsumowanie jego kadencji.
Przedstawienie i zaakceptowanie planu sejmiku.
Głos zabiera Arkadiusz Jałowski – osoba odpowiedzialna za kontakt z Komisją Masters – członek zarządu PZKol. Przyjął pierwsze uwagi – by pomóc uruchomić stronę na PZKOL.pl oraz sprawdzenie czy zajęto się wnioskiem Sebastiana Rubina o przyznanie mastersom kilku mandatów wyborczych na zjazdy delegatów.
Przewodniczący Sejmiku- Grzegorz Turkiewicz
Komisja mandatowa – Radosław Myszkowski, uchwał – Joanna Wołodźko, skrutacyjna – Grzegorz Stolarek oraz Józef Sobura.

Przedstawienie problemu związanego z Challenge 2017 i niemożnościa jego podsumowania.
Plany na rok 2018 – po spotkaniu (w listopadzie) z organizatorami ustalono precyzyjne przepisy i zasady współpracy:
Z punktu powyższego wynika, że w przeciągu 10 dni pojawi się nowa strona internetowa (przekserowanie ze strony PZKol), w niej challenge, kalendarz i aktualności wprowadzane na bieżąco. Na koniec sezonu nagrody, dzieki opłatom od organizatorów.
Krzysztof Karasiewicz o licencjach elektronicznych – że mogą być wielofunkcyjne, ale należy wybrać kategorię dominującą (np. masters, trener, kierowca)
O ubezpieczeniach i konieczności uświadamiania o potrzebie ich posiadania – Leduchowski,
11. Wojciech Pawelec o szkodliwości licencji jednodniowych i powodów, dla których warto mieć licencję. Sugestia by organizatorzy również mieli licencje i zawsze wykupione ubezpieczenie – niezależnie od ilości uczestników.
12. Krzysztof Karasiewicz zobowiązuje się sprawdzić obowiązujące przepisy nt. karencji zawodników elity przechodzących do kategorii masters. Dyskutowano również o masterach pobierających stypendia od ministra – czy są zawodowcami?
13. Grzegorz Stolarek o potrzebie stałego podkreślania wspólnoty masters – by w razie spowodowania wypadku na wyścigu nie unikać odpowiedzialności oraz udzielać pomocy, a także podawać numer polisy poszkodowanemu.
14. Grzegorz Turkiewicz o konieczności zachowywania prestiżowego poziomu zawodów.
15. Joanna Wołodźko – prezentacja na temat wizerunku kolarstwa, kolarzy masters i konieczności dbania o koszulki mistrzów Polski masters. Również sugestia, by znaleźć formę wsparcia dla zawodników jadących reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.
16. Grzegorz Turkiewicz i Wojciech Pawelec przedstawiają proponowany Kalendarz wyścigów 2018.